Mos Nicolae Secret @ Dăruiește ziua ta ~ 2016

Date: 31 December 2016
Dragi prieteni, Prin proiectul “Mos Nicolae Secret” imi doresc sa aducem cateva zambete pe fetele scolarilor din localitatea Zlagna. Am fost int

Supporters:

Donations:

Raised:

Dragi prieteni,

Am fost intrebata adesea de ce acord atat de multa importanta persoanelor necunoscute. Le-am raspuns ca ma numar printre persoanele norocoase, pentru ca mereu am avut pe cineva aproape in momente mai dificile. Sunt de parere ca ar trebui sa-i ajutam si pe cei care nu sunt la fel de norocosi, pe cei care nu au un sprijin si nici nu stiu cui sa il ceara. Faptul ca am avut mereu pe cineva aproape, persoane care m-au ajutat neconditionat, ma inspira sa duc si eu mai departe acest lant.

De unde acesta idee?

Ideea de a dona ziua de nastere am preluat-o de la Bianca Staicu - Asociatia Job in Sibiu care a organizat o petrecere de 1 iunie pentru acesti copilasi (http://asociatiajobinsibiu.galantom.ro/biancastaicu1).

Inca de atunci m-am gandit  sa dezvolt si eu un astfel de proiect, iar numele meu m-a inspirat in alegerea temei proiectului.

Ce presupune acest proiect?

Cu banii stransi din donatii vom cumpara cadouri (dulciuri si fructe), pe care le vom lasa la usile copiilor pentru a simti bucuria sosirii lui Mos Nicolae.

Cine sunt acesti copii?

14 scolari din Zlagna, cu situatie materiala precara.

Bugetul pentru acest proiect este de 350 RON.

Ce imi doresc?

Ca in schimbul cadourilor de ziua mea sa aducem cateva zambete pe fetele acestor copilasi.

Cu siguranta ne vom incarca cu energie pozitiva pentru un an intreg!

Viata e ca un ecou! Ce trimiti, vine inapoi! Ce semni, culegi! Ce dai, primesti! Ce vezi in altii, exista in tine!

Va multumesc pentru implicare.

Nicoleta