Misiunea noastră

Asociatia Job in Sibiu e implicata pe piata muncii din Sibiu prin consiliere oferita candidatilor mai putin favorizati (din diverse motive) si asistarea companiilor in gasirea candidatilor potriviti.

Activitatea noastra se concentreaza pe trei directii: joburi entry level, temporare si part time.

Prin activitatile noastre consiliem tineri absolventi, persoane trecute de 45 de ani, persoane cu diferite dizabilitati fizice, mame singure, studenti si alte categorii de persoane care cauta un loc de munca cu norma intreaga sau partiala. De asemenea facem parteneriate cu universitati si companii pentru programe de practica, seminarii non formale.

O alta directie a organizatiei este sprijinirea educatiei din mediul rural. Sprijinim cu resurse (ateliere, excursii, rechizite) elevii scolii din Zlagna, un sat de langa Medias.

Asociatia Job in Sibiu este etapa urmatoare a unui grup pe Facebook, infiintat in iulie 2013 la initiativa lui Marius Ciuca -https://goo.gl/68mPxI a carui administratori au facut voluntariat si au oferit sprijin celor care l-au cerut in domeniul joburilor. Ideea s-a dovedit de a fi un real succes si numai din prisma faptului ca grupul a strans un numar de peste 10000 de persoane din comunitatea sibiana, in mai putin de un an de la aparitia acestuia.

Mai multe detalii pe: www.jobinsibiu.ro

[ Show more ]

Proiecte

12,434 RON Suma:
108 Donatii:
1 Galantomi:

Prin priectul "Impreuna ajutam 20 de tineri sa obtina cel mai bun job" ne propunem sa ajutam 20 de tineri sa obtina cel mai bun job.

4,505 RON Suma:
41 Donatii:
1 Galantomi:

Bogdan are nevoie de mai multe lucrări dentare, chiar proteză. Suma minim necesară este de 4.000 de lei pentru a rezolva aceste probleme. O să fie greu să găsim (împreună) un job, dar o să fie și mai greu dacă nu rezolvă problemele de sănătate.

Foarte pe scurt, Bogdan a fost lovit de o masină pe trecerea de pietoni în jurul vârstei de 14 ani. Din păcate, recuperarea nu a fost totală. Nu își mai poate folosi mâna dreaptă, având și o fractură de șold. Și-a petrecut o parte din viață în centre de plasament. Apoi a trăit zece ani în gara Sibiu sau împrejurimi (localuri), doar din 2018 are buletin de identitate cu domiciliu.

1,761 RON Suma:
20 Donatii:

2,123 RON Suma:
28 Donatii:
1 Galantomi:

Proiectul "Un Crăciun cu bucurii pentru școlarii din Zlagna" își propune aducerea școlarilor din Zlagna la Târgul de Crăciun din Sibiu.

Costul estimat este de 1.500 de lei (18 copii de la ciclul I și II) și include:

- un atelier educativ;
- o masă caldă;
- participarea la activitățile din cadrul Târgului de Crăciun din Sibiu.

În cadrul acestor activități copiii vor primi și alte cadouri de Crăciun, lucruri care vor fi dăruite de prieteni ai Asociației Job în Sibiu.

2,811 RON Suma:
21 Donatii:

610 RON Suma:
10 Donatii:
1 Galantomi:

Prin proiectul “Mos Nicolae Secret” Asociatia Job în Sibiu impreuna cu Nicoleta Coman, isi propune sa aduca cateva zambete pe fetele scolarilor din localitatea Zlagna.

500 RON Suma:
5 Donatii:
1 Galantomi:

Prin proiectul “O zi de vizite educative si recreative” Asociatia Job în Sibiu isi propune sa organizeze pentru scolarii din satul Zlagna, activitati educative si recreative, in vederea dezvoltarii si acumularii de noi cunostinte, constand in vizitarea unui muzeu din zona centrala a Sibiului, a unei fabrici de industrie alimentara si a unui serviciu de pompieri privat.

1,030 RON Suma:
15 Donatii:

1,595 RON Suma:
16 Donatii:

Evenimente fundraising

Daruieste ziua ta ~ 2019

In beneficiul: Un Crăciun cu bucurii pentru școlarii din Zlagna

2,811 RON

Daruieste ziua ta ~ 2019

In beneficiul: Un loc de muncă pentru Bogdan

1,761 RON

Daruieste ziua ta ~ 2017

In beneficiul: Puterea bunatatii, pentru un viitor altfel

2,123 RON

Pagini fundraising

Un Crăciun cu bucurii pentru școlarii din Zlagna

Prieteni, luna aceasta împlinesc 41 de ani și cu ajutorul vostru doresc să facem o bucurie școlarilor din Zlagna (Sibiu). În loc de cadouri o să

1,500 RON Target
2,811 RON Suma

Dăruiește un zâmbet

În 28 mai, împlinesc 41 de ani si, cu această ocazie, îmi doresc să ne mobilizăm și să oferim împreună ZÂMBETE pentru Bogdan. Bucuria aniv

1,700 RON Target
1,761 RON Suma

Impreuna ajutam 20 de tineri sa obtina cel mai bun job

Impreuna ajutam 20 de tineri sa obtina cel mai bun job Implinesc 40 de ani si ma gandesc la trecutul meu profesional. Pana la 35 de ani am avut mai mu

4,000 RON Target
4,505 RON Suma

Puterea bunatatii, pentru un viitor altfel

Anul trecut mi-am donat ziua de nastere ca sa ajut sapte sibieni sa gaseasca un job: https://goo.gl/BPY5gT   Donarea zilei de nastere presupune ca

2,123 RON Suma

Copiii de azi, adulții de mâine. Noi am avut locuri de joacă, merită și ei să se bucure de unul.

Dacă anul trecut pe 1 iulie am avut lângă mine prietenii Asociației Job in Sibiu, anul acesta aș vrea să vă am și pe voi, prietenii mei. În

720 RON Suma

O zi de vizite educative si recreative

Dragilor, In 8 Decembrie implinesc 27 de ani si iubesc sa primesc cadouri de orice fel ... dar anul acesta eu sunt cea care vrea sa ofere cadouri sco