De 1 iunie doresc sa daruiesc bucurie scolarilor din satul Zlagna, judetul Sibiu

Bianca Staicu Asociatia Job in Sibiu

Dragi Prieteni,

In 28 mai, implinesc 38 de ani si, cu aceasta ocazie, imi doresc sa ne mobilizam si sa oferim impreuna bucurie! Bucuria aniversarii mele! Vreau s-o impart cu prietenii pe care-i cunosc personal, dar si virtual.

As aprecia nespus de mult daca, in locul florilor si cadourilor pe care va ganditi sa mi le oferiti, ati dona costul acestora pe pagina mea de pe Galantom.

Cu resursele de aici, voi face o surpriza placuta celor 17 scolari din satul Zlagna, Sibiu – cate o jucarie pentru fiecare copil si o petrecere.

Despre Zlagna, satul cu mai putin de 200 de locuitori, am aflat de la amica mea Ade, care stia despre proiectele Asociatiei Job in Sibiu, al carei presedinta sunt.

Ade stia ca ajutam scolari din comunitatile sarace ale judetului Sibiu.

Am fost acolo cu cadouri inainte de sarbatorile de iarna 2015, i-am adus pe copii in Sibiu, la Targul de Craciun.

De curand, cu ajutorul sponsorilor, toti scolarii au beneficiat de un control oftalmologic, in urma caruia unul dintre copii a primi gratuit ochelari.

Odata cu vizita la oftalmolog, copiii au vizitat si Muzeul locomotivelor cu abur din Sibiu, am fost la pizza si ne-am jucat impreuna in parc.

Ii iubesc pe acesti copii! Imi doresc mult ca, de 1 iunie, sa le daruiec o petrecere cu tort, voie buna si jucarii.

Nadajduiesc sa va am aproape, cu ocazia acestui eveniment, pe toti! Haideti sa fim impreuna pentru cei 17 copii, sa le oferim o zi de neuitat si sa contribuim la fericirea sufletelor lor!

Multumesc fiecaruia dintre voi!

Bianca

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, iti dai seama că acesta este, poate, cel mai fru

31 May 2016
Cu Bianca, bucuram copiii!
29 May 2016
La multi ani fericiti Bibi!!
28 May 2016

pentru copii

La multi ani!!!!
27 May 2016
Pentru o prietena adevarata, apreciez mult gestul tau Bianca.
26 May 2016
"Zambeste, ceva bun urmeaza sa se intample."

Ioana (Seminar)

Felicitari pentru initiativa

Gheorghita Ciuca

Toata stima pentru gestul tau Bianca.
25 May 2016
Bravo, Bianca! Bucuria lor o sa fie cel mai frumos cadou de ziua ta!
25 May 2016
Felicitari pentru initiativa si mult succes!

Anonymous

Elena

Sa fie cu bucurie!

Iepure Paula

Iti multumesc Bianca ca-mi dai ocazia sa ajut si eu aceste suflete.
25 May 2016
Sunt mandra sa am o astfel de colega, toata stima Bianca!
Felicitari Bianca!